در زمینه اجرای پروژه‌های تفریحی، توریستی و عمرانی

سه شنبه, ۶ اسفند , ۱۳۹۸

تالار

خانه » تالار

منظور از تالار فضایی است که در آن بتوان هر نوع جشن از جمله عروسی، مهمانی، خانوادگی و … برگزار کرد. عمده کاربرد آن مراسم عقد و عروسی می باشد که نمونه های آن را می توان به راحتی مشاهده کرد.

تالار

نمایی از فضای داخلی تالار

تالار یکی از کاربری هایی است که می تواند در طبقات برج رستورانی تعبیه شود. ظرفیت و مساحت تالار بستگی به ابعاد برج و میزان سرمایه ی ساخت آن دارد. قطعا وجود تالار در ارتفاع با کاربری های عروسی، جشن، مهمانی های خصوصی و … یکی از مهم ترین ابزار ترغیب کننده برای جذب مشتری می باشد.

تالار

تالار در طبقات برج رستورانی

قطعا افراد زیادی هستند که تمایل دارند عروسی یا مهمانی خود را در برج خاص و لاکچری برگزار کنند. فضای تالار در برج رستورانی یک فضای بسیار خاص و دل انگیز می باشد. دیواره های تالار تمام شیشه و با نمای دید ۳۶۰ درجه است و ویوی بسیار عالی به مهمانان می دهد.

هر چند که درآمد و مشتری دائمی تالارهای سطح شهر بر کسی پوشیده نیست اما وجود یک تالار بسیار خاص و زیبا در ارتفاع با ویوی منحصر به فرد هر شخصی را ترغیب می کند که مراسم خویش را در آن برگزار کرده و مهمانان برای رسیدن به فضای تالار در ارتفاع را از طریق آسانسور های شیشه ای تجربه کنند.

مزیت:

مهم ترین مزیت هایی که تالار برج رستورانی نسبت به تالار های معمولی در سطح زمین دارد؛
۱) وجود طبقه تالار در ارتفاع و ویوی شیشه ای ۳۶۰ درجه
۲) استفاده و ورود مهمانان از طریق آسانسورهای شیشه ای برای رسیدن به فضای تالار

درآمد:

سرمایه گذاران گرامی با ایجاد فضای تالار علاوه بر کامل شدن و ارائه یکی از مهم ترین امکانات مورد نیاز برج رستورانی به مهمانان می توانند از درآمدهای جانبی آن نیز بهره مند شوند. درآمد هایی همچون؛
۱) سود سرو غذا، نوشیدنی و …
۲) استفاده عروس و داماد از امکانات خاص برج رستورانی همچون رستوران شیشه ای و هوایی و امکان انتقال ماشین عروس توسط آسانسور های برج به داخل تالار و در حالت بسیار لاکچری امکان انتقال عروس و داماد به برج توسط بالگرد از طرق فضای هلی پد برج می باشد.
۳) ارائه پکیج های عروسی همچون سفره آرایی، گل آرایی، فیلم برداری و …

طرح توجیحی:

معمولا پکیج پیشنهادی معمول و رایج در تالارهای عروسی به مشتریان به ازای هر نفر (مهمان) می باشد. به عنوان مثال بسیاری از تالارهای لاکچری در سطح شهر (به خصوص تهران) به ازای هر نفر مهمان مبلغی را تحت عنوان ورودی دریافت می کنند. این مبلغ جدای از هزینه غذا و فقط حق ورود به تالار یا سالن به ازای هر نفر مهمان می باشد. به طور میانگین و کارشناسی شده این مبلغ بین ۱۵۰ هزار الی ۵۰۰ هزار تومان است.

کارشناسان اقتصادی شرکت پاسارگاد با در نظر گرفتن یک سری فاکتور ها و لحاظ نمودن کلیه شرایط موجود به طور خلاصه ورودی (بدون هزینه غذا) به ازای هر نفر را به صورت زیر تعیین نموده اند.

۱) برج رستورانی بین ۲۰ الی ۵۰ متر ارتفاع ، ۵۰ هزار تومان
۲) برج رستورانی بین ۵۰ الی ۱۰۰ متر ارتفاع، ۱۰۰ هزار تومان

دلیل تفاوت هزینه ورودی در مورد ۱ و ۲ ، تفاوت در ارتفاع برج های رستورانی می باشد. به دلیل افزایش تساعدی هزینه های ساخت در ارتفاعات بیشتر و البته دید و ویوی بسیار بهتر مهمان، طبعا هزینه های آن نیز افزایش پیدا می کند.

این مبلغ بر اساس فاکتورهای زیر محاسبه شده است؛
۱) سطح اشغال برای هر نفر ۱.۵ متر مربع در نظر گرفته شده است.
۲) بازگشت سرمایه ۱.۵ سال در نظر گرفته شده است.
۳) در محاسبه هزینه های کل ، هزینه ساخت و کار در ارتفاع، متریال، دسترسی، هزینه های دکوراسیون و تجهیزات محاسبه شده است.
۴) یک سوم از درآمد جهت حقوق پرسنل، انرژی، مالیات، بیمه، تعمیرات، تامین و نگهداری و … در نظر گرفته شده است.
۵) به دلیل تلورانس مشتری در کل فصول سال به دلیل شرایط آب و هوایی و مناسب های مذهبی و باستانی و … در نظر گرفته شده روزانه نصف ظرفیت کل تالار استفاده و رزرو گردد.

به طور مثال اگر شخصی در برج رستورانی (با ارتفاع ۷۰ متر) تالاری با مساحت ۳۰۰ متر مربع احداث نماید، به ازای اشغال هر نفر ۱.۵ متر مربع، ۲۰۰ نفر ظرفیت دارد. همچنین با دریافت حق ورودی از هر نفر ۱۰۰ هزار تومان با فرض پر شدن روزانه نصف ظرفیت تالار و کسر یک سوم درآمد به عنوان هزینه های ثابت تالار، دارای درآمد خالص ماهیانه ۲۰۰ میلیون تومان می شود.

قابل ذکر است که این برآورد مالی جدا از درآمد های جانبی ، سود غذا و ارائه امکانات خاص که در مطالب فوق ذکر شده می باشد. همچنین برآورد های مالی بر اساس شرایط نرمال انجام شده و متناسب با موقعیت احداث برج (اهمیت تجاری منطقه)، شرایط جغرافیایی، نحوه مدیریت، تبلیغات و … شرایط تغییر خواهد کرد.


تمامی حقوق این سایت متعلق به شرکت آریا وب پاسارگاد شرق توس می باشد. ©
LemonTheme