در زمینه اجرای پروژه‌های تفریحی، توریستی و عمرانی

شنبه, ۳ اسفند , ۱۳۹۸

سالن کنسرت

خانه » سالن کنسرت

منظور از سالن کنسرت فضایی است که در آن خواننده و گروه های موسیقی بتوانند موسیقی زنده را به وسیله امکانات صوتی و تصویری و نورپردازی بسیار با کیفیت اجرا کنند که نمونه های آن را می توان به راحتی مشاهده کرد.

سالن کنسرت
سالن کنسرت یکی از کاربری هایی است که می تواند در طبقات برج رستورانی تعبیه شود. ظرفیت و مساحت سالن کنسرت بستگی به ابعاد برج و میزان سرمایه ی ساخت آن دارد. قطعا وجود سالن کنسرت در ارتفاع با امکان اجرای موسیقی زنده یکی از مهم ترین ابزار ترغیب کننده برای جذب مشتری می باشد.
قطعا افراد زیادی هستند که تمایل دارند اجرای زنده خواننده مورد علاقه خویش را در برج خاص و لاکچری تجربه کنند. فضای سالن کنسرت در برج رستورانی یک فضای بسیار خاص و دل انگیز می باشد. دیواره های سالن کنسرت تمام شیشه و با نمای دید ۳۶۰ درجه است و ویوی بسیار عالی به مهمانان می دهد.
هر چند که درآمد و مشتری دائمی اجرای موسیقی زنده بر کسی پوشیده نیست اما وجود یک سالن کنسرت بسیار خاص و زیبا در ارتفاع با ویوی منحصر به فرد هر شخصی را ترغیب می کند که اجرای زنده خواننده را در این سالن تجربه کرده و برای رسیدن به فضای سالن کنسرت در ارتفاع را از طریق آسانسور های شیشه ای طی نماید.
مزیت:
مهم ترین مزیت هایی که سالن کنسرت برج رستورانی نسبت به سالن های کنسرت معمولی در سطح زمین دارد؛
۱) وجود طبقه سالن کنسرت در ارتفاع و ویوی شیشه ای ۳۶۰ درجه
۲) استفاده و ورود مهمانان از طریق آسانسورهای شیشه ای برای رسیدن به فضای سالن کنسرت
درآمد:
سرمایه گذاران گرامی با ایجاد فضای سالن کنسرت علاوه بر کامل شدن و ارائه یکی از مهم ترین امکانات مورد نیاز برج رستورانی به مهمانان می توانند از درآمدهای جانبی آن نیز بهره مند شوند. درآمد هایی همچون؛
۱) سود سرو انواع تنقلات ، نوشیدنی و …
۲) اجاره سالن به گروه های موسیقی، خوانندگان فردی و گروهی و …
۳) ارائه پکیج های فیلم برداری، فروش بلیط و …
۴)فروش جایگاه های vip
طرح توجیحی:
معمولا هزینه بلیط کنسرت به ازای هر نفر (مهمان) می باشد. به عنوان مثال بسیاری از سالن های کنسرت در سطح شهر (به خصوص تهران) به ازای هر نفر و به طور میانگین و کارشناسی شده این مبلغ بین ۵۰ هزار الی ۵۰۰ هزار تومان است.
کارشناسان اقتصادی شرکت پاسارگاد با در نظر گرفتن یک سری فاکتور ها و لحاظ نمودن کلیه شرایط موجود به طور خلاصه هزینه ورودی به ازای هر نفر را به صورت زیر تعیین نموده اند.
۱) برج رستورانی بین ۲۰ الی ۵۰ متر ارتفاع ، ۴۵ هزار تومان
۲) برج رستورانی بین ۵۰ الی ۱۰۰ متر ارتفاع، ۹۰ هزار تومان
دلیل تفاوت هزینه ورودی در مورد ۱ و ۲ ، تفاوت در ارتفاع برج های رستورانی می باشد. به دلیل افزایش تساعدی هزینه های ساخت در ارتفاعات بیشتر و البته دید و ویوی بسیار بهتر مهمان، طبعا هزینه های آن نیز افزایش پیدا می کند.
این مبلغ بر اساس فاکتورهای زیر محاسبه شده است؛
۱) سطح اشغال برای هر نفر ۱ متر مربع در نظر گرفته شده است.
۲) بازگشت سرمایه ۱.۵ سال در نظر گرفته شده است.
۳) در محاسبه هزینه های کل ، هزینه ساخت و کار در ارتفاع، متریال، دسترسی، هزینه های دکوراسیون و تجهیزات محاسبه شده است.
۴) یک سوم از درآمد جهت حقوق پرسنل، انرژی، مالیات، بیمه، تعمیرات، تامین و نگهداری و … در نظر گرفته شده است.
۵) به دلیل تلورانس مشتری در کل فصول سال به دلیل شرایط آب و هوایی و مناسب های مذهبی و باستانی و … در نظر گرفته شده روزانه نصف ظرفیت کل سالن کنسرت استفاده و رزرو گردد.
به طور مثال اگر شخصی در برج رستورانی (با ارتفاع ۷۰ متر) سالن کنسرتی با مساحت ۱۰۰۰ متر مربع احداث نماید، به ازای اشغال هر نفر ۱ متر مربع، ۱۰۰۰ نفر ظرفیت دارد. همچنین با دریافت حق ورودی از هر نفر ۹۰ هزار تومان با فرض پر شدن روزانه نصف ظرفیت سالن کنسرت و کسر یک سوم درآمد به عنوان هزینه های ثابت سالن کنسرت، دارای درآمد خالص ماهیانه ۱ میلیارد و ۳۷۰ میلیون تومان می شود.
قابل ذکر است که این برآورد مالی جدا از درآمد های جانبی و ارائه امکانات خاص که در مطالب فوق ذکر شده می باشد. همچنین برآورد های مالی بر اساس شرایط نرمال انجام شده و متناسب با موقعیت احداث برج (اهمیت تجاری منطقه)، شرایط جغرافیایی، نحوه مدیریت، تبلیغات و … شرایط تغییر خواهد کرد.

تمامی حقوق این سایت متعلق به شرکت آریا وب پاسارگاد شرق توس می باشد. ©
LemonTheme