در زمینه اجرای پروژه‌های تفریحی، توریستی و عمرانی

سه شنبه, ۶ اسفند , ۱۳۹۸

سینما و سالن همایش

خانه » سینما و سالن همایش

منظور از سینما فضایی است که در آن چیدمان صندلی، سن ، پرده نمایش و کلیه امکانات صوتی و تصویری و نورپردازی به گونه ای باشد که بتوان در آن با کیفیت بسیار بالا فیلم مشاهده کرد. قطعا همه ی ما به فضای سینما و محیط آن آشناییت داریم و بارها جهت مشاهده فیلم به آن مراجعه کرده ایم. و سالن همایش فضایی است که در آن بتوان هر نوع گردهمایی، جلسه، سمینار، همایش و … برگزار کرد. عمده کاربرد آن برای اداره و شرکت های دولتی و غیردولتی می باشد که نمونه های آن را می توان به راحتی مشاهده کرد.

سینما و سالن همایش

نمایی از فضای داخلی سینما

سینما و سالن همایش

نمایی از فضای داخلی سالن همایش

شباهت سالن سینما و همایش باعث می شود که به صورت دو منظوره از آن استفاده نمود تا بتواند به درآمد بسیار بالایی برسد. سینما و سالن همایش از کاربری هایی است که می تواند در طبقات برج رستورانی تعبیه شود. ظرفیت و مساحت هردو بستگی به ابعاد برج و میزان سرمایه ی ساخت آن دارد. قطعا وجود سینما جهت تماشای فیلم با کیفیت و سالن همایش با کاربری های گردهمایی، جلسه، سمینار، همایش و … در ارتفاع یکی از مهم ترین ابزار ترغیب کننده برای جذب مشتری می باشد.

سینما و سالن همایش
سینما و سالن همایش

نمایی از طراحی سالن همایش و سینما به صورت دو منظوره در برج رستورانی

قطعا افراد زیادی هستند که تمایل دارند فیلم سینمایی و یا همایش و جلسات بزرگ خود را در برج خاص و لاکچری تماشا و برگزار کنند. فضای سینما و سالن همایش در برج رستورانی یک فضای بسیار خاص و دل انگیز و تاریک (فقط برای سینما) می باشد. دیواره های سینما و سالن همایش تمام شیشه و با نمای دید ۳۶۰ درجه است و ویوی بسیار عالی به مهمانان می دهد.

هر چند که درآمد و محبوبیت سینماهای سطح شهر و مشتری سالن های همایش برکسی پوشیده نیست اما وجود یک سینما یا سالن همایش بسیار خاص و زیبا در ارتفاع با ویوی منحصر به فرد هر شخصی را ترغیب می کند که فیلم سینمایی را در آن تماشا کرده و برای رسیدن به فضای آن در ارتفاع را از طریق آسانسور های شیشه ای تجربه کنند.

مزیت:

مهم ترین مزیت هایی که سینما یا سالن همایش برج رستورانی نسبت به مکان های مشابه در سطح زمین دارد؛
۱) وجود طبقه سینما یا سالن همایش در ارتفاع و ویوی شیشه ای ۳۶۰ درجه و مشاهده فضای زیبای شهر از ارتفاع همزمان با تماشای فیلم و برگزاری جلسات
۲) استفاده و ورود مهمانان از طریق آسانسورهای شیشه ای برای رسیدن به فضای سینما یا سالن همایش

درآمد:

سرمایه گذاران گرامی با ایجاد فضای سینما علاوه بر کامل شدن و ارائه یکی از مهم ترین امکانات مورد نیاز برج رستورانی به مهمانان می توانند از درآمدهای جانبی آن نیز بهره مند شوند. درآمد هایی همچون؛
۱) سود فروش تنقلات، نوشیدنی، پذیرایی در سینما و سالن همایش
۲) اجاره سالن سینما به افراد جهت استفاده خصوصی و برگزاری جلسات نقد فیلم، جشنواره ها، و …
۳) اجاره سالن به ادارات و شرکت های دولتی و خصوصی
۴) ایجاد صندلی های VIP در سینما و جایگاه های مخصوص برای علاقه مندان استفاده از آن ها

طرح توجیحی:

معمولا هزینه بلیط سینما و هزینه ورودی سالن های همایش به ازای هر نفر (مهمان) می باشد که این مبلغ در سینما و سالن های همایش درجه یک شهر به طور میانگین ۳۰ هزار تومان است.

کارشناسان اقتصادی شرکت پاسارگاد با در نظر گرفتن یک سری فاکتور ها و لحاظ نمودن کلیه شرایط موجود به طور خلاصه هزینه بلیط سینما یا هزینه ورودی سالن های همایش به ازای هر نفر را به صورت زیر تعیین نموده اند.
۱) برج رستورانی بین ۲۰ الی ۵۰ متر ارتفاع ، ۲۰ هزار تومان
۲) برج رستورانی بین ۵۰ الی ۱۰۰ متر ارتفاع، ۴۰ هزار تومان

دلیل تفاوت هزینه ورودی در مورد ۱ و ۲ ، تفاوت در ارتفاع برج های رستورانی می باشد. به دلیل افزایش تساعدی هزینه های ساخت در ارتفاعات بیشتر و البته دید و ویوی بسیار بهتر مهمان، طبعا هزینه های آن نیز افزایش پیدا می کند.

این مبلغ بر اساس فاکتورهای زیر محاسبه شده است؛
۱) سطح اشغال برای هر نفر ۱ متر مربع در نظر گرفته شده است.
۲) بازگشت سرمایه ۱.۵ سال در نظر گرفته شده است.
۳) در محاسبه هزینه های کل ، هزینه ساخت و کار در ارتفاع، متریال، دسترسی، هزینه های دکوراسیون و تجهیزات صوتی و تصویری محاسبه شده است.
۴) یک سوم از درآمد جهت حقوق پرسنل، انرژی، مالیات، بیمه، تعمیرات، تامین و نگهداری و … در نظر گرفته شده است.
۵) به دلیل تلورانس مشتری در کل فصول سال به دلیل شرایط آب و هوایی و مناسب های مذهبی و باستانی و … در نظر گرفته شده روزانه نصف ظرفیت کل سینما استفاده و رزرو گردد.

به طور مثال اگر شخصی در برج رستورانی (با ارتفاع ۷۰ متر) سینمایی (یا سالن همایش) با مساحت ۳۰۰ متر مربع احداث نماید، به ازای اشغال هر نفر ۱ متر مربع، ۳۰۰ نفر ظرفیت دارد. همچنین با دریافت هزینه بلیط از هر نفر ۴۰ هزار تومان با فرض پر شدن روزانه نصف کل ظرفیت سینما یعنی در مجموع بلیط های فروخته شده روزانه در سانس های مختلف فقط نصف کل ظرفیت سینما را پوشش بدهد و کسر یک سوم درآمد به عنوان هزینه های ثابت سینما، دارای درآمد خالص ماهیانه ۳۶۶ میلیون تومان می شود.

قابل ذکر است که این برآورد مالی جدا از درآمد های جانبی و ارائه امکانات خاص که در مطالب فوق ذکر شده می باشد. همچنین برآورد های مالی بر اساس شرایط نرمال انجام شده و متناسب با موقعیت احداث برج (اهمیت تجاری منطقه)، شرایط جغرافیایی، نحوه مدیریت، تبلیغات و … شرایط تغییر خواهد کرد.


تمامی حقوق این سایت متعلق به شرکت آریا وب پاسارگاد شرق توس می باشد. ©
LemonTheme