در زمینه اجرای پروژه‌های تفریحی، توریستی و عمرانی

سه شنبه, ۶ اسفند , ۱۳۹۸

فود کورت

خانه » فود کورت

فودکورت (food court)، یا همان سرای غذا مکانی است که عموماً در مراکز خرید یا فروشگاه های زنجیره ای و یا ساختمان های بزرگ و برج ها ایجاد می شود که در آن انواع رستوران ها و سرویس های غذا با تنوع قابل قبول در یک سالن عمومی و مشترک به سرویس دهی می پردازند. مشتری به فراخور انتخاب و سلیقه خود به یکی از آن ها رجوع کرده و سفارش خود را ثبت می کند.

فود کورت

هدف از ایجاد فودکورت ها تسهیل و تسریع در امور تهیه و سرو غذاست. تنوع غذاهای فودکورت ها به اندازه‌ای هست که بتواند ذائقه‌های گوناگون را پاسخگو باشد.
نخستین فودکورت در مرکز خرید پاراموس پارک در نیوجرسی افتتاح شد. در ایران نیز چند سالی است که فودکورت‌ها راه‌اندازی شده‌اند. فودکورت‌های برج میلاد، فود کورت پالادیوم، فودکورت باشگاه انقلاب، فود کورت نگین ظفر، فود کورت علاالدین، فود کورت مگامال، فودکورت کیش، فود کورت هایپر استار، فود کورت راه چوبی و … جزو معروف‌ترین فودکورت‌های ایران هستند.
فود کورت یکی از کاربری هایی است که می تواند در طبقات برج رستورانی تعبیه شود. ظرفیت و مساحت فود کورت بستگی به ابعاد برج و میزان سرمایه ی ساخت آن دارد. قطعا وجود فود کورت در ارتفاع با کاربری تهیه و سرو غذاهای گوناگون، یکی از مهم ترین ابزار ترغیب کننده برای جذب مشتری می باشد.

فود کورت
فود کورت

نمای فود کورت در برج رستورانی

 قطعا افراد زیادی هستند که تمایل دارند یک وعده غذایی را در فود کورت خاص و لاکچری میل کنند. فضای فود کورت در برج رستورانی یک فضای بسیار خاص و دل انگیز می باشد و ویوی بسیار عالی به مهمانان می دهد.
هر چند که درآمد و مشتری فود کورت های سطح شهر بر کسی پوشیده نیست اما وجود یک فود کورت بسیار خاص و زیبا در ارتفاع با ویوی منحصر به فرد هر شخصی را ترغیب می کند که یک وعده غذایی را در آن میل نماید و مهمانان برای رسیدن به فضای فود کورت در ارتفاع، از طریق آسانسور های شیشه ای را تجربه کنند.
مزیت:
مهم ترین مزیت هایی که فود کورت برج رستورانی نسبت به فضاهای فود کورت معمولی در سطح زمین دارد؛
۱) وجود فضای فود کورت در ارتفاع و ویوی ۳۶۰ درجه
۲) استفاده و ورود مهمانان از طریق آسانسورهای شیشه ای برای رسیدن به فضای فود کورت
درآمد:
سرمایه گذاران گرامی با ایجاد فضای فود کورت علاوه بر کامل شدن و ارائه یکی از مهم ترین امکانات مورد نیاز برج رستورانی به مهمانان می توانند از درآمدهای جانبی آن نیز بهره مند شوند. درآمد هایی همچون:
۱) سود سرو غذا، نوشیدنی و …
۲) اجاره غرفه های فود کورت به برندهای غذا
طرح توجیحی:
معمولا پکیج پیشنهادی معمول و رایج در فود کورت به مشتریان به ازای هر نفر (مهمان) می باشد. به عنوان مثال بسیاری از فود کورت لاکچری در سطح شهر (به خصوص تهران) به ازای هر نفر مهمان مبلغی را تحت عنوان ورودی دریافت        می کنند. این مبلغ جدای از هزینه غذا و فقط حق ورود به فود کورت یا سالن به ازای هر نفر مهمان می باشد. به طور میانگین و کارشناسی شده این مبلغ بین ۱۵۰ هزار الی ۵۰۰ هزار تومان است.
کارشناسان اقتصادی شرکت پاسارگاد با در نظر گرفتن یک سری فاکتور ها و لحاظ نمودن کلیه شرایط موجود به طور خلاصه هزینه ورودی (بدون هزینه غذا) به ازای هر نفر را به صورت زیر تعیین نموده اند.
۱) برج رستورانی بین ۲۰ الی ۵۰ متر ارتفاع ، ۵۰ هزار تومان
۲) برج رستورانی بین ۵۰ الی ۱۰۰ متر ارتفاع، ۱۰۰ هزار تومان
دلیل تفاوت هزینه ورودی در مورد ۱ و ۲ ، تفاوت در ارتفاع برج های رستورانی می باشد. به دلیل افزایش تساعدی هزینه های ساخت در ارتفاعات بیشتر و البته دید و ویوی بسیار بهتر مهمان، طبعا هزینه های آن نیز افزایش پیدا می کند.
این مبلغ بر اساس فاکتورهای زیر محاسبه شده است؛
۱) سطح اشغال برای هر نفر ۱.۵ متر مربع در نظر گرفته شده است.
۲) بازگشت سرمایه ۱.۵ سال در نظر گرفته شده است.
۳) در محاسبه هزینه های کل ، هزینه ساخت و کار در ارتفاع، متریال، دسترسی، هزینه های دکوراسیون و تجهیزات محاسبه شده است.
۴) یک سوم از درآمد جهت حقوق پرسنل، انرژی، مالیات، بیمه، تعمیرات، تامین و نگهداری و … در نظر گرفته شده است.
۵) به دلیل تلورانس مشتری در کل فصول سال به دلیل شرایط آب و هوایی و مناسب های مذهبی و باستانی و … در نظر گرفته شده روزانه نصف ظرفیت کل فود کورت استفاده و رزرو گردد.
به طور مثال اگر شخصی در برج رستورانی (با ارتفاع ۷۰ متر) تالاری با مساحت ۳۰۰ متر مربع احداث نماید، به ازای اشغال هر نفر ۱.۵ متر مربع، ۲۰۰ نفر ظرفیت دارد. همچنین با دریافت حق ورودی از هر نفر ۱۰۰ هزار تومان با فرض پر شدن روزانه نصف ظرفیت فود کورت و کسر یک سوم درآمد به عنوان هزینه های ثابت فود کورت ، دارای درآمد خالص ماهیانه ۲۰۰ میلیون تومان می شود.
قابل ذکر است که این برآورد مالی جدا از درآمد های جانبی ، سود غذا و ارائه امکانات خاص که در مطالب فوق ذکر شده می باشد. همچنین برآورد های مالی بر اساس شرایط نرمال انجام شده و متناسب با موقعیت احداث برج (اهمیت تجاری منطقه)، شرایط جغرافیایی، نحوه مدیریت، تبلیغات و … شرایط تغییر خواهد کرد.


تمامی حقوق این سایت متعلق به شرکت آریا وب پاسارگاد شرق توس می باشد. ©
LemonTheme