در زمینه اجرای پروژه‌های تفریحی، توریستی و عمرانی

شنبه, ۱۰ خرداد , ۱۳۹۹

کافی شاپ روباز و بسته

خانه » کافی شاپ روباز و بسته

کافی شاپ چیزی بین کافه و رستوران است که هم قهوه و انواع نوشیدنی ها در آن سرو میشود و هم غذای گرم و سرد. معمولا فضاهای دم دستی یا امکان آسان از نوشیدنی ها که در پاساژها و فروشگاه های زنجیره ای به وفور می توان از آن ها یافت. فضاهایی موقت و دکوری برای آن پیش بینی نمی شود و با علائم ساده و امکانات ساده

کافی شاپ روباز و بسته

کافی شاپ یکی از کاربری هایی است که می تواند در طبقات برج رستورانی تعبیه شود. ظرفیت و مساحت کافی شاپ بستگی به ابعاد برج و میزان سرمایه ی ساخت آن دارد. قطعا وجود کافی شاپ در ارتفاع با کاربری تهیه و سرو منوهای گوناگون، یکی از مهم ترین ابزار ترغیب کننده برای جذب مشتری می باشد.

کافی شاپ روباز و بسته
کافی شاپ روباز و بسته

نمای کافی شاپ در برج رستورانی

قطعا افراد زیادی هستند که تمایل دارند یک وعده غذایی، نوشیدنی یا قرارخود را در کافی شاپ خاص و لاکچری میل تنظیم کنند. فضای کافی شاپ در برج رستورانی یک فضای بسیار خاص و دل انگیز می باشد و ویوی بسیار عالی به مهمانان می دهد و در دو حالت رو باز و بسته ساخته و اجرا شود.
هر چند که درآمد و مشتری دائمی کافی شاپ های سطح شهر بر کسی پوشیده نیست اما وجود یک کافی شاپ بسیار خاص و زیبا در ارتفاع با ویوی منحصر به فرد هر شخصی را ترغیب می کند که یک وعده غذایی را در آن میل نماید و مهمانان برای رسیدن به فضای کافی شاپ در ارتفاع، از طریق آسانسور های شیشه ای را تجربه کنند.
مزیت:
مهم ترین مزیت هایی که کافی شاپ برج رستورانی نسبت به فضاهای کافی شاپ معمولی در سطح زمین دارد؛
۱) وجود فضای کافی شاپ در ارتفاع و ویوی ۳۶۰ درجه
۲) استفاده و ورود مهمانان از طریق آسانسورهای شیشه ای برای رسیدن به فضای کافی شاپ
درآمد:
سرمایه گذاران گرامی با ایجاد فضای کافی شاپ علاوه بر کامل شدن و ارائه یکی از مهم ترین امکانات مورد نیاز برج رستورانی به مهمانان می توانند از درآمدهای جانبی آن نیز بهره مند شوند. درآمد هایی همچون:
۱) سود سرو غذا، نوشیدنی و …
۲) برگزاری جشن تولد و خدمات های مربوط به آن
طرح توجیحی:
معمولا پکیج پیشنهادی معمول و رایج در کافی شاپ به مشتریان به ازای هر نفر (مهمان) می باشد. به عنوان مثال بسیاری از کافی شاپ های لاکچری در سطح شهر (به خصوص تهران) به ازای هر نفر مهمان مبلغی را تحت عنوان ورودی دریافت می کنند. این مبلغ جدای از هزینه غذا و فقط حق ورود به کافی شاپ به ازای هر نفر مهمان می باشد. به طور میانگین و کارشناسی شده این مبلغ بین ۱۵۰ هزار الی ۵۰۰ هزار تومان است.
کارشناسان اقتصادی شرکت پاسارگاد با در نظر گرفتن یک سری فاکتور ها و لحاظ نمودن کلیه شرایط موجود به طور خلاصه هزینه ورودی (بدون هزینه غذا) به ازای هر نفر را به صورت زیر تعیین نموده اند.
۱) برج رستورانی بین ۲۰ الی ۵۰ متر ارتفاع ، ۵۰ هزار تومان
۲) برج رستورانی بین ۵۰ الی ۱۰۰ متر ارتفاع، ۱۰۰ هزار تومان
دلیل تفاوت هزینه ورودی در مورد ۱ و ۲ ، تفاوت در ارتفاع برج های رستورانی می باشد. به دلیل افزایش تساعدی هزینه های ساخت در ارتفاعات بیشتر و البته دید و ویوی بسیار بهتر مهمان، طبعا هزینه های آن نیز افزایش پیدا می کند.
این مبلغ بر اساس فاکتورهای زیر محاسبه شده است؛
۱) سطح اشغال برای هر نفر ۱.۵ متر مربع در نظر گرفته شده است.
۲) بازگشت سرمایه ۱.۵ سال در نظر گرفته شده است.
۳) در محاسبه هزینه های کل ، هزینه ساخت و کار در ارتفاع، متریال، دسترسی، هزینه های دکوراسیون و تجهیزات محاسبه شده است.
۴) یک سوم از درآمد جهت حقوق پرسنل، انرژی، مالیات، بیمه، تعمیرات، تامین و نگهداری و … در نظر گرفته شده است.
۵) به دلیل تلورانس مشتری در کل فصول سال به دلیل شرایط آب و هوایی و مناسب های مذهبی و باستانی و … در نظر گرفته شده روزانه نصف ظرفیت کل کافی شاپ استفاده و رزرو گردد.
به طور مثال اگر شخصی در برج رستورانی (با ارتفاع ۷۰ متر) کافی شاپی با مساحت ۳۰۰ متر مربع احداث نماید، به ازای اشغال هر نفر ۱.۵ متر مربع، ۲۰۰ نفر ظرفیت دارد. همچنین با دریافت حق ورودی از هر نفر ۱۰۰ هزار تومان با فرض پر شدن روزانه نصف ظرفیت کافی شاپ و کسر یک سوم درآمد به عنوان هزینه های ثابت کافی شاپ ، دارای درآمد خالص ماهیانه ۲۰۰ میلیون تومان می شود.
قابل ذکر است که این برآورد مالی جدا از درآمد های جانبی ، سود غذا و ارائه امکانات خاص که در مطالب فوق ذکر شده می باشد. همچنین برآورد های مالی بر اساس شرایط نرمال انجام شده و متناسب با موقعیت احداث برج (اهمیت تجاری منطقه)، شرایط جغرافیایی، نحوه مدیریت، تبلیغات و … شرایط تغییر خواهد کرد.


تمامی حقوق این سایت متعلق به شرکت آریا وب پاسارگاد شرق توس می باشد. ©
LemonTheme