در زمینه اجرای پروژه‌های تفریحی، توریستی و عمرانی

پنجشنبه, ۲۸ تیر , ۱۴۰۳

انواع اشکال ظاهری برج رستورانی

خانه » انواع اشکال ظاهری برج رستورانی

شرکت پاسارگاد؛ طراح، سازنده و مجری انواع اشکال ظاهری برج رستورانی

یکی از مهم‌ترین مواردی که در ساخت برج‌های رستورانی مورد توجه قرار می‌گیرد شکل ظاهری آن می‌باشد. شکل ظاهری در جذب مشتری و تبدیل شدن به نماد شهر و حتی کشور بسیار اهمیت دارد. سرمایه گذاری و اختصاص بودجه به این قسمت همانند برتن کردن لباسی بسیار زیبا بر تن برج رستورانی می‌باشد که می‌تواند بر درآمد و سودهی آینده‌ی آن بسیار تاثیرگذار باشد. برج‌ها معمولا جزو اولویت‌های اول در قرار گرفتن نماد یک شهر هستند. به عنوان مثال به برج ایفل به عنوان نماد کشور فرانسه و برج میلاد نماد تهران و ایران می‌توان اشاره کرد.

طبیعتا ساخت برج رستورانی با قالب مستطیل یا مربع شکل، از ساده‌ترین و بدیهی‌ترین اشکال موجود هست. اما در حالت دیگر شما می‌توانید به ظاهر برج رستورانی و با متریال مختلف، یک ساختار خاص و زیبا بدهید که در این قسمت به انواع آن اشاره شده است.

به طور قطعی می‌توان گفت که تمامی اشکال ظاهری موجود در این قسمت حد قابل قبولی در زیبایی بصری کسب می‌کنند. اما این سلیقه در ساخت و طراحی است که جلوه‌ی آن را چندین برابر می‌کند. همچنین با نور پردازی هر چه زیباتر می‌توان جلوه ظاهری برج رستورانی را بسیار بهتر نشان داد.

نام‌گذاری هر یک از این اشکال کاملا سلیقه‌ای بوده و هزینه‌ی اجرای آن بستگی به میزان متراژ و کاربرد طبقات برج، نحوه‌ی جایگذاری آن‌ها و نوع متریال متفاوت می‌باشد.

لازم به ذکر است در اغلب مدل‌های نام برده شده، شافت مرکزی محل عبور آسانسورها و قرارگیری تاسیسات بوده و طبقات سازه به عنوان محل به کارگیری کاربری‌ها در نظر گرفته می‌شود.

شرکت پاسارگاد هر یک از مدل‌های انتخابی و حتی پیشنهادی سرمایه گذاران عزیز را با انجام محاسبات دقیق و با نگاهی ریزبینانه به طور کاملا ظریف و جذاب اجرا و پشتیبانی می‌نماید. تمامی این پیشنهادات برای تکمیل شدن و جذابیت سازه برج رستورانی، بر اساس تحقیقات کارشناسان شرکت پاسارگاد و مطابق با نیاز روز و روانشناسی جوامع برای بازده هرچه بیشتر و در نهایت رضایت سرمایه گذاران محترم ارائه می‌گردد.

۱)برج میلاد۲)بیضی تابیده۳)پیش تنیده تابیده۴)پیش تنیده
۵)خفاشی۶)ریشه‌ای۷)دو، سه، چهار و چند کله۸)زمرد
۹)شش ضلعی با سرگل۱۰)شکوفه۱۱)طبقات دایره۱۲)طبقات معلق
۱۳)گل کروی۱۴)نردبان استخری۱۵)سربرج نامنظم۱۶)فنس

مدل برج میلاد:

منظور از مدل برج میلاد این است که همانند برج میلاد، شفت برج یک سازه‌ی بتنی است که کاربری عمومی ندارد و فقط به عنوان محل عبور تاسیسات و آسانسورهای پر سرعت برج از آن استفاده می‌شود و سازه‌ی بالای برج شامل طبقاتی است که هر کدام محل قرارگیری کاربری‌های مختلف همچون رستوران، تالار، سالن‌ها و… باشد.

انواع اشکال ظاهری برج رستورانی
انواع اشکال ظاهری برج رستورانی

مدل بیضی تابیده:

در این مدل نیز یک شافت مرکزی وجود دارد که محل عبور آسانسورها و قرار گیری تاسیسات است و در طبقات بیضی شکل و پیچ خورده‌ی پلکانی متصل به شافت مرکزی، کاربری‌های همچون رستوران، تالار، سالن‌ها و… داده می‌شود.

مدل پیش تنیده تابیده:

در این شکل دور شافت مرکزی برج (محل عبور آسانسورها)، المان‌های در هم تنیده‌ای قراردارد و کاربری‌هایی همچون رستوران، تالار، سالن‌ها و… را می‌توان در صفحه‌ی دایره‌ای شکل بالای برج و پاشنه‌ی پایین برج قرار داد.

انواع اشکال ظاهری برج رستورانی
انواع اشکال ظاهری برج رستورانی

مدل پیش تنیده:

در این شکل دور شافت مرکزی برج (محل عبور آسانسورها)، المان‌های مشبک قراردارد و کاربری‌هایی همچون رستوران، تالار، سالن‌ها و… را می‌توان در قله‌ی بالای برج و یا پاشنه‌ی پایین قرار داد.

مدل خفاشی:

در این شکل، برج رستورانی از یک شافت مرکزی (محل عبور آسانسور) تشکیل شده است که کاربری همچون رستوران، تالار، سالن‌ها و… را می‌توان در وسط برج که همچون بال به شافت مرکزی وصل شده و یا قله‌ی بالای برج قرار داد.

انواع اشکال ظاهری برج رستورانی
انواع اشکال ظاهری برج رستورانی

مدل ریشه‌ای:

در این مدل تعدادی برج با ارتفاع‌های مختلف (علاوه بر زیبایی باعث تقویت استحکام سازه نیز می‌شود) وجود دارد که در شافت مرکزی هر کدام آسانسور و تاسیسات قرار داده می‌شود و کاربری‌هایی همچون رستوران، تالار، سالن‌ها و‌… بر روی مقطع دایره‌ای شکل بالای برج تعبیه می‌گردد. همچنین در نمای ظاهری برج، المان‌هایی ریشه مانند به زیبایی آن جلوه خاصی می‌بخشد.

مدل دو، سه، چهار و چند کله:

در این مدل، برج رستورانی دارای چندین کنسول(کله) در بالای آن می‌باشد که کاربری‌هایی همچون رستوران، تالار، سالن‌ها و… در این کنسول‌ها تعبیه می‌شود. به عنوان مثال در شکل سمت چپ رستوران هوایی، رستوران شیشه‌ای، زیپ لاین و بانجی جامپینگ در چهار بازوی برج رستورانی تعبیه شده‌اند. در این مدل مقطع برج رستورانی به صورت ساده (مستطیل یا مربع) می‌باشد و شافت مرکزی برج رستورانی محل عبور آسانسور و تاسیسات است.

انواع اشکال ظاهری برج رستورانی
انواع اشکال ظاهری برج رستورانی

مدل زمرد:

در این مدل کلاهکی زمردین بر روی سر برج رستورانی ساخته شده که طبقات با کاربری‌هایی همچون رستوران، تالار، سالن‌ها و… درون آن تعبیه می‌شود. شافت سبز رنگ برج، محل عبور آسانسور می‌باشد.

انواع اشکال ظاهری برج رستورانی
انواع اشکال ظاهری برج رستورانی

مدل شش ضلعی با سرگل:

در این مدل شافت مرکزی برج، محل عبور آسانسور و در بالای آن و در ۲ محل کاربری‌هایی همچون رستوران، تالار، سالن‌ها و… تعبیه می‌شود. این برج به شکل سرگل و برگ ساخته شده دارای شش برگ و یک سرگل می‌باشد. در برگ‌ها کاربری‌های مسطح و در سرگل کاربری‌های طبقاتی را می‌توان تعبیه کرد.

انواع اشکال ظاهری برج رستورانی
انواع اشکال ظاهری برج رستورانی

مدل شکوفه:

در این مدل یک شافت مرکزی که محل عبور آسانسور می‌باشد ساخته شده و در قسمت انتهایی آن، سر برج گسترده و پهن شده که محل تعبیه کاربری‌هایی همچون رستوران، تالار، سالن‌ها و… است و جهت نورپردازی و زیبایی آن چراغ‌های متعددی به صورت شکوفه نصب می‌شود.

مدل طبقات دایره:

در این مدل یک شافت مرکزی جهت عبور آسانسور و طبقاتی دایره‌ای شکل در ارتفاع‌های مختلف شافت مرکزی تعبیه می‌شود که کاربری‌هایی همچون رستوران، تالار، سالن‌ها و… در آن‌ها جای گذاری می‌گردد.

در این مدل به دو صورت طبقات سر پوشیده و روباز می‌توان کاربری‌های برج رستورانی را جای گذاری کرد.

انواع اشکال ظاهری برج رستورانی
انواع اشکال ظاهری برج رستورانی

مدل طبقات معلق:

این مدل یکی از زیباترین و هیجان انگیز ترین مدل‌های برج رستورانی می‌باشد که شافت مرکزی محل عبور آسانسور و کاربری‌هایی همچون رستوران، تالار، سالن‌ها و‌… در دو محل می‌توان تعبیه گردد.

اول در صفحه دایره‌ای شکل بالای برج و دوم در طبقات معلق متصل به برج که توسط شافت‌های کوچک یا سیم بکسل به صفحه دایره‌ای بالای برج وصل می‌شود.

مدل گل کروی:

در این مدل شافت مرکزی برج، محل عبور آسانسور و اشکال کروی بالای برج محل تعبیه کاربری‌هایی همچون رستوران، تالار، سالن‌ها و… می‌باشد. درون اشکال کروی طبقات تعبیه می‌گردد.

انواع اشکال ظاهری برج رستورانی
انواع اشکال ظاهری برج رستورانی

مدل نردبان استخری:

در این مدل شافت مرکزی محل عبور آسانسور می‌باشد که سر برج رستورانی در انتهای آن گسترده و پهن شده و طبقات و کاربری‌هایی همچون رستوران، تالار، سالن‌ها و… در آن قسمت تعبیه می‌شود. همچنین المان‌هایی همانند نردبان استخر دور تا دور برج را زیبایی چشمگیری می‌بخشد که تا پایین برج را در برمی‌گیرد.

مدل سربرج نامنظم

منظور از این مدل، طراحی سر برج به صورت دلخواه توسط طراح می‌باشد. طراح می تواند هر شکل هندسی که از لحاظ اجرا بلامانع باشد طراحی کند. در اشکال دو نمونه شکل نامنظم ارائه داده شده که می‌توان کاربری‌هایی همچون رستوران، تالار، سالن‌ها و… در بالای برج تعبیه کرد و شافت مرکزی محل عبور آسانسور باشد.

انواع اشکال ظاهری برج رستورانی
انواع اشکال ظاهری برج رستورانی

مدل فنس

در این مدل برخلاف مدل‌های دیگر شافت مرکزی دارای قطر بیشتری است که علاوه بر محل عبور آسانسور می‌تواند فضای کاربری‌هایی همچون رستوران، تالار، سالن‌ها و… را نیز تامین کند. همچنین جهت زیبایی برج، المان‌هایی مشبک نیز دورتادور برج را پوشش داده که جلوه‌ی آن را چندین برابر می‌کند.

شرکت پاسارگاد به عنوان شرکت برتر در زمینه‌ی طراحی، محاسبات سازه‌ای، ساخت و اجرای برج‌های خاص، با تکیه بر دانش مهندسی و استاندارد‌های روز دنیا می‌باشد.

با انتخاب هر یک از گزینه‌های سبز رنگ می‌توانید به صفحه‌ی زیر مجموعه‌های این بخش از سایت هدایت شوید


تمامی حقوق این سایت متعلق به شرکت آریا وب پاسارگاد شرق توس می باشد. ©
LemonTheme