در زمینه اجرای پروژه‌های تفریحی، توریستی و عمرانی

یکشنبه, ۲ اردیبهشت , ۱۴۰۳

ساختمان رولتی

خانه » ساختمان رولتی

شرکت پاسارگاد؛ طراح، سازنده و مجری ساختمان رولتی (در ساختمان‌های خاص)

گاهی وقتی در حال قدم زدن در کوچه‌ها و خیابان‌های شهر هستیم ساختمان‌هایی را می‌بینیم که ظاهری بسیار عجیب و غریب دارند. معماری متفاوت این خانه‌ها که نشان از خلاقیت معمار آن‌ها دارد و مشتاقمان می‌کند که دقایقی خیره به آن‌ها نگاه کنیم و حتی دلمان بخواهد در کنارشان عکس بیندازیم.

شهری را تصور کنید مملو از ساختمان‌های عجیب!

ساختمان‌هایی که دیگر صاف و ساده بالا نرفته‌اند، ساختمان‌های که با کلیشه‌های ذهنی ما متفاوت هستند. زندگی کردن در چنین شهری می‌تواند بسیار جذاب و هیجان انگیز باشد.

ساختن چنین بناهایی هر چند سخت اما به خوبی می‌تواند به صنعت گردشگری یک شهر کمک کرد، نمای منحصر به فرد این سازه‌ها جنبه‌ی توریستی به شهرها می‌دهند.

ساختمان رولتی یا حلزونی از دیواره‌های منحنی شکل(رولتی) تشکیل شده که فضای بین دیواره‌های منحنی، کاربری‌های ساختمانی داده می‌شود. پلکان و آسانسور جهت دسترسی نیز در شافت مرکزی این ساختمان تعبیه می‌گردد.

فرم سازه‎های این ساختمان قرینه نیست و از فرم‎های مارپیچ طبیعت مثل: کهکشان‎ها، توفان پیچنده، گرداب، صدف‎های مخروطی شکل و حتی اثر انگشت انسان الهام گرفته شده است.

شکل‎های دایره‎ای و منحنی‎های این ساختمان، ساختار داخلی بدن حلزون را نمایش می‎دهند. انحنای پوسته حلزون از یک الگوریتم ریاضی پیروی می‎کند که نمونه‌ی کامل یک ساختار بی عیب و نقص است. این خانه یک برداشت آزاد از جهان است.

این سازه به دلیل جذابیت بصری آن می‌توان به عنوان ساختمان هتل، اداری و تجاری مورد استفاده قرار بگیرد و نظر مردم را به خود جلب کند.

مهندسان شرکت پاسارگاد با طراحی بی‌نظیر این ساختمان و دسترسی‌های لازم و نورگیر مناسب، برگی زرین در معماری ساختمان به ثبت رسانده‌اند.

نمایی از ساختمان رولتی یا حلزونی و پلان آن

شرکت پاسارگاد به عنوان شرکت برتر در زمینه‌ی طراحی، محاسبات سازه‌ای، ساخت و اجرای ساختمان رولتی یا حلزونی، با تکیه بر دانش مهندسی و استانداردهای روز دنیا می‌باشد.

با انتخاب هر یک از گزینه‌های سبز رنگ می‌توانید به صفحه‌ی زیر مجموعه‌های این بخش از سایت هدایت شوید.

کلمات کلیدی: ساختمان رولتی, طراحی ساختمان رولتی, ساخت ساختمان رولتی, اجرای ساختمان رولتی, راه اندازی ساختمان رولتی, احداث ساختمان رولتی, سرمایه گذاری در ساختمان رولتی, سرمایه گذاری زودبازده, پروژه عمرانی عجیب, سرمایه گذاری در معماری خاص, طراحی معماری جدید, اجرای پروژه عمرانی عجیب, ساخت ساختمان عمرانی جدید


تمامی حقوق این سایت متعلق به شرکت آریا وب پاسارگاد شرق توس می باشد. ©
LemonTheme